top of page

SiLSİLE (2014)

 

Yönetmen: Ozan Açıktan

Senaryo: Ozan Açıktan, Faruk Özerten, Cem Aktaş

Oyuncular: Nehir Erdoğan, Tardu Flordun, İlker Kaleli, Serkan Keskin, Esra Bezen Bilgin

Yapım : BKM Film 

 

Sinopsis:

Sıcak bir yaz gecesi Ece (Nehir Erdoğan) Amerika’dan yeni dönmüş olan Cenk (İlker Kaleli) ile birlikte Cenk'in kaldığı eve giderler. Bu sırada aralarındaki küllenmiş aşk alevlenir gibi olur. Cenk'in yakın dostu aldatılmak üzeredir. İkili birden evde yalnız olmadıklarını fark eder. Bir hırsızlık girişimi olur. Hırsızlığı ardından işlenen bir suç takip eder. Ece gider, Faruk gelir. Üç insan hem birbirlerinden sakladıklarıyla hem de bir suçla baş etmeye çalışır. Ancak bu düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. Büyük şehirlerde yaşanan hayatların arasındaki karmaşık ilişkilerin, derin yaraların ve hayatın kırgınlığının sorgulandığı filmde, bu üç karakterin hayatlarını sonsuza kadar değiştirecek bir olaylar silsilesi yaşanır.

 

AŞKI KIRMIZI (2013)

 

Yönetmen: Osman Sınav

Senaryo: Osman Sınav

Oyuncular: Nurgül Yeşilçay, Tayanç Ayaydın, Ezgi Asaroğlu

Yapım : Sinegraf 

 

Sinopsis:

Film, üç kişilik aşk olur mu sorusunu soruyor. Ferhat ve Zeynep evli ve mutlu bir çifttir. Karlıdağ çiftinin dışarıdan mutlu görünen evliliği, hayatlarına Fırat'ın yıllar öncesinde kalmış ilk aşkı Nazlıgül'ün yeniden girmesiyle alt üst olacaktır. 
Zeynep bir gece bile ayrı kalmaya dayanamadığı kocasının eski aşkı Nazlıgül ile karşılaşmasına ve yüreğinde küllenmiş bu aşkın yeniden alevlenmesine engel olamaz. 

 

 

ÇANAKKALE YOLUN SONU (2013)

 

Yönetmen: Serdar Akar, Kemal Uzun

Senaryo: Alphan Dikmen, Başak Angigün

Oyuncular: Yetkin Dikinciler, Gürkan Uygun, Berrak Tüzünataç, Umut Kurt

Yapım : Tolga Aydın

 

Sinopsis:

25 Nisan 1915… Osmanlı İmparatorluğu’nun direniş kapısı olan Çanakkale, gemi yoluyla geçilememiş ve işgalciler, çaresiz bir manevrayla Gelibolu kıyılarına çıkartma yapmaya başlamışlardır. İşgal kuvvetlerinin belki de en büyük direnişi gördükleri koy, o andan sonra mağlup bir ordunun adıyla anılacaktır; Anzak Koyu.
 

 

UZUN HİKAYE (2012)

 

Yönetmen: Osman Sınav

Senaryo: Yiğit Güralp

Oyuncular: Kenan İmirzalıoğlu, Tığçe Kazaz, Ushan Çakır, Güven Kıraç, Zafer Algöz

Yapım : Sinegraf 

 

Sinopsis:

Bulgar Ali küçük yaşta yetim kaldıktan sonra Pehlivan dedesi Süleyman ile Bulgaristan'dan Türkiye'ye gelen bir Balkan göçmenidir. Ali'yi dedesi mert ve eşitliğe inanan bir insan olarak büyütür. Delikanlılık yıllarında aşık olduğu Münire'yi ailesi ona vermeyince kaçıran Ali'nin hayatı bundan sonra sevdiği kadınla birlikte tren istasyonlarını arasında kasaba kasaba gezip, nerede tutunabilirse orada yaşayarak geçer. Bu arada Mustafa adında bir de oğulları olur. 
Fakat geçimini daktilo bilgisi, katiplik, muhasebe kaydı tutma gibi işlerle kazanan Sosyalist lakaplı Ali haksızlığa katlanamayan kişiliği nedeniyle, en basit eşitlik istediği kasabadan dahi bencil ve çıkarcı insanların kumpası nedeniyle kovulur. Bu arada Mustafa da büyümekte ve kendi hikayesini oluşturmanın peşindedir... 

 

 

AÇLIĞA DOYMAK (2012)

 

Yönetmen: Zübeyr Şaşmaz

Senaryo: Zübeyr Şaşmaz, Mustafa Çevik

Oyuncular: Mete Horozoğlu, Hazar Ergüçlü , Hakan Boyav, Didem Balçın

Cast Direktörü: Harika Uygur, Selim Bahar, Merve Hacıoğlu

 

Sinopsis:

Açlığa Doymak, Birbirlerinden farklı dünyalarda yaşayan üç insan.. Hiç istemedikleri halde birbirlerinin acılarının kaynağı olan ötekiler... Sıradan hayatların, ölümü dileyecek kadar büyük bir azaba dönüşmesi…


 

 

300 KELİME ALMANCA (2012)

 

Yönetmen: Züli Aladağ

Senaryo: Züli Aladağ

Oyuncular: Vedat Erincin, Christoph-Maria Herbst, Vedat Erincin, Pegah Fedydoni, Christoph Letkowski

Cast Direktörü: Harika Uygur, Selim Bahar, Merve Hacıoğlu

 

Sinopsis:

Türk asıllı Alman yönetmen ve senarist Züli Aladağ'ın '300 Kelime Almanca' filmi, yabancılar dairesi müdürününün yeğeninin bir cami derneği yöneticisinin kızı ile olan aşkını komik bir üslupla ele alıyor. Filmde, Cengiz Demirkan adlı imamın gençlere Türkiye'de eş bulmak için yöntemler öğretmesi ve Yabancılar Polisi Müdürü Dr. Ludwig Sarheimer'in görev aşkı ve disipliniyle bunu engellemesi konu ediliyor. Türkiye'den aile birleşimi yoluyla gelenlere şart koşulan uyum kurslarını hicveden film, vize sıkıntısının altını çiziyor.


 

 

bottom of page